Publikováno

Vybíráme manželskou postel

Manželská postel

Vybrat si správnou postel pro sebe je ne úplně snadná disciplína. Když navíc musíte svoje požadavky zkoordinovat v páru, můžete při výběru hodně tápat. My vám proto pomůžeme!

Volíme adekvátní velikost

Základem je rozhodně správná velikost. Nespoléhejte se na to, že výrobce svou postel označil jako dvoulůžko, mohou se pod tím skrývat odlišné rozměry. Nejmenší dvoulůžko má 140 x 200 cm. Pro pohodlné spaní ve dvou je to ovšem poměrně málo. Vaše postel by měla mít alespoň 180 x 200 cm. Optimum pro jednotlivce znamená lůžko asi o 90 cm na šířku. Pro zjištění adekvátní délky postele si ke své tělesné výšce přidejte zhruba 20 až 25 cm.

Čalouněné postele a jejich výhody i nevýhody

Materiál postele je bezmála samostatnou kapitolou. Velmi častými jsou v českých ložnicích stále čalouněné postele. Díky mnoha různým dekorům látek hezky vypadají, jejich design lze přizpůsobit prakticky každému stylu v interiéru a působí na pohled příjemně. Mají však podstatnou nevýhodu. Problém je jednak správné odvětrávání a jednak i to, že matrace v nich bývá přidělaná napevno. Nevyměníte ji. Matraci byste si přitom vždy měli vybrat sobě na míru. Šance, že se na takovéto od výrobce dodané matraci dobře vyspíte dokonce oba, tak není velká.

Řešením je pak nákup samostatného rámu, do kterého si vložíte dvě matrace tak, aby vám oběma vyhovovaly. Pozor, z důvodů výše jmenovaných rozhodně není ani sem vhodná jedna velká společná matrace.

Kupujeme samostatný rám a matraci

Rám může být v první řadě z kovu. Takové postele dlouho vydrží, rozhodně se nerozvržou, přitom však vyžadují minimální údržbu. V mnohých však vyvolávají studený pocit. Dřevo je na tom v zásadě přesně naopak. Evokuje velmi příjemný, téměř hřejivý dojem. Masiv se sice rovněž vyznačuje vyšší životností, ale za to potřebuje poněkud více starosti z vaší strany. A také je nutné počítat s vyšší pořizovací cenou. Smíříte-li se s tím, že rozhodně nepůjde o postel pro několik generací, můžete si pořídit i lůžko z lamina. Případně také LTD desek, které přírodní dřevo velmi zdárně napodobují.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *