Publikováno

Jak si zařídit ložnici?

Ložnice je bezesporu tím nejoblíbenějším pokojem v domácnosti. Pokud vy to tak nemáte, nejspíš vaší ložnici něco chybí. Ložnice by měla být místem, kde si člověk odpočine, vyspí se do růžova a nabere nové síly. Kromě tohoto však ložnice plní i roli úložnou – minimálně v ní je k dispozici šatní skříň na vaše věci. Aby i nadále ložnice plnila důležitou relaxační roli, je potřeba všechen nábytek v ní skloubit tak, aby ložnice svým uživatelům vyhovovala jako celek.

Jaký nábytek do ložnice běžně patří?

Ložnice by nebyla ložnicí, kdyby v ní chyběla velká a pohodlná postel. Její rám můžete vybírat z nejrůznějšího materiálu v jakékoliv podobě a barvě. Velmi důležitá je u postele matrace, kterou podpírá neméně důležitý rošt. Nedílnou součástí postele jsou noční stolky, které se v případě manželské postele umisťují z každé strany. Už při koupi postele může její uživatel myslet na praktičnost ložnice při úklidu. Třeba tím, že si vyberete postel vyšší, pod kterou vlezou i dnes velmi aktuální robotické vysavače.

Samozřejmostí je v ložnici i šatní skříň, případně komoda sloužící pro uložení dalšího oblečení. Dle prostoru si pak do ložnice můžete pořídit i další ložnicový nábytek – regály, knihovnu, více komod, případně toaletní stolek. Ten ocení především ženy, protože konečně budou mít kam dát všechna svá líčidla.

Na co si dát při zařizování ložnice pozor?

Při zařizování ložnice hlavně dbejte na to, abyste mezi jednotlivými kusy nábytku zanechali dostatečně velký průchod. Aby vám například roh postele nepřekážel v otevření dveří šatní skříně. V případě malých ložnic je doporučená šatní skříň s posouvacími dveřmi, které výrazně šetří místem. Na úsporu místa můžete myslet už při samotném výběru postele. Když si totiž vyberete postel s úložným prostorem, zajistíte si pod ložnou plochou nenápadné úložiště lůžkovin a dalších věcí.

Jak zajistit, aby se vám v ložnici líbilo?

Skutečnost, jestli se vám v zařízené ložnici bude líbit, závisí na mnoha faktorech, nejen na designu nábytku. Důležitý je i materiál a životnost nábytku. Stejně jako zachování dostatečného prostoru v ložnici. To nejhorší, co svému spánkovému režimu můžete provést je to, že svou ložnici začnete časem využívat jako skladiště nejrůznějších věcí – boxů s nepotřebnými věcmi, žehlícího prkna a tak podobně.

Velmi důležité je i to, co budete v ložnici dělat. Rozhodně byste neměli v posteli jíst, výjimkou jsou ranní romantické snídaně až do postele. Neměli byste tam pracovat či si do ložnice pořizovat televizi.

Zkuste zanechat ložnici status klidné místnosti, do které můžete kdykoliv utéct před hlukem dnešní doby a uvidíte, že se vám v ní bude líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *