Publikováno

Na kvalitní posteli a matraci nešetřete

Při nakupování nábytku do ložnice bychom se měli držet především známého pravidla „méně je více“. Co to znamená v praxi?

Rám a matrace je základ

V ložnici bychom měli mít samozřejmě zejména kvalitní postel. U rámu bychom měli zohlednit především pevnost celé konstrukce a naši ochotu materiál vhodně udržovat. S masivním dřevem nás pravidelná péče nemine, kov je naproti tomu velmi nenáročný.

Ještě důležitější částí postele je kvalitní matrace. Tu je důležité si na vlastní kůži vyzkoušet. Žádné univerzální rady při jejím výběru příliš uplatnit nelze. Jestliže se vám pohodlněji spí na matraci měkké, kupte si právě takovou. Komu více vyhovuje tvrdá, může si ji pořídit.

Široký výběr matrací najdete na Dreamlux.cz. Navíc se tady přesvědčíte, že kvalitní matrace nemusí být drahá. Stačí využít slevový kupón na Dreamlux.cz. Díky němu můžete při nákupu výrazně ušetřit.

Co dalšího pořídit

V dobře zařízené ložnici toho kromě postele už mnoho nepotřebujete. Určitě se vám bude hodit ještě noční stolek, kam postavíte lampičku a některé další drobnosti. Většina z nás také bude chtít do ložnice pořídit prostornou šatní skříň.

Lepší volbou jsou vestavěné skříně, které můžete dát jinam, ale pokud se vám do předsíně nevejdou, ložnice zůstává jedinou možností. Potřebné úložné prostory vám mohou zajistit také nízké komody, které se hodí i do menších bytů, neboť nepůsobí tak robustně.

Proč není vhodné si do ložnice pořizovat větší množství nábytku? Tato místnost by nám měla sloužit hlavně k odpočinku. Pokud ji přeplníme, budeme si v ní připadat stísněně, jako bychom se tu ani nemohli pořádně nadechnout.

Jestliže nám prostorové dispozice bytu nedovolují vše nadbytečné odstranit a my musíme mít v ložnici například sezónní oblečení, snažíme se alespoň množství věcí omezit a udržovat ji maximálně uklizenou. Odvykněte si i od toho, aby vám tato místnost sloužila jako kancelář. Ponechte tady výhradně odpočinkovou zónu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *