Publikováno

Jak vybrat tu správnou sedací soupravu?

home-1730491_1280Výběr sedací soupravy vypadá jako snadný úkon, který byste s klidem mohli svěřit i své pětileté dceři, protože by dokázala sedačku rozeznat od ostatních kusů nábytku a ukázat prstíkem na právě „tuhle“. Ovšem i při takovémto nákupu byste měli vzít v úvahu pár základních kritérií, aby vám sedačka dlouho a zdárně sloužila. Která to jsou?

Správná velikost a využití sedačky

V první řadě musíte zohlednit velikost. Rozměrná rohová sedací souprava vypadá sice lákavě, neboť skýtá dostatek pohodlí, nicméně zabere-li většinu plochy panelákového obývacího pokoje, brzy z ní budete spíše nešťastní. Pokud naopak máte k dispozici velký prostor obýváku spojeného s kuchyní, velká pohovka jej zútulní.

Přestože to vypadá jako poměrně úsměvná rada, přemýšlejte i o tom, jak chcete sedačku používat. Samozřejmě na ní míníte sedět. Ovšem bude-li souprava nízká a měkká, tak se do ní doslova „zaboříte“. Někomu to může být nepříjemné a rovněž se z ní hůře vstává, což může být na překážku zejména pro lidi starší. Uvažujte i o tom, zda na ní chcete příležitostně spát vy nebo například návštěva. Pak oceníte tu, která se dá rozložit.

Úložný prostor a adekvátní životnost

Máte malý byt, šetříte v něm doslova každý centimetr a tak nezbývá nikdy dost místa pro uložení věcí? V případě variant s úložným prostorem sem pohodlně schováte všechno to, co v domácnosti nepoužíváte zase tak často, například sezónní oblečení.

Je pro vás sedačka spíše designovým prvkem bytu a za pár let ji budete chtít vyměnit? V tom případě může mít i běžnou dřevotřískovou či dřevěnou konstrukci. Pokud vnímáte její pořízení spíše jako investici, od které vyžadujete, aby sloužila po mnoho let, rozhodně se poohlížejte po té, která má kostru kovovou. Ta se vyznačuje mnohem delší životností. Totéž platí i o potahu, většina nakupujících v základu volí mezi kůží, potažmo koženkou a textilií. Přičemž o kůži lze opět říci, že se jedná o investici a dlouho vám vydrží.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *